News

Haberler

Print

BASIN BÜLTENİ, Haziran 2011

Ryo Ishikawa, meslektaşları Rickie Fowler and Rory McIlroy ile birlikte 2011 Amerikan Açık Golf Turnuvasına katılacak.

Carlsbad, California, ABD – 8 Haziran 2011: Ödül kazanan manyetik teknolojisi üreticisi Arc Quest bu gün yaptığı açıklamada ünlü golf oyuncusu Ryo Ishikawa'nın meslektaşları ve Arc Quest Colantotte tanıtıcıları Rickie Fowler ve Rory McIlroy ile birlikte 2011 ABD Açık Golf Turnuvasına katılacağını duyurdu. Küresel düzeyde ünlü olma yolunda ilerleyen Japon golfçu Ishikawa, A.B.D.'de düzenlenen PGA Turnuvasına ikinci sezonunu oynayacak.

Ishikawa, Totoumi Hamamatsu Açık Golf Turnuvasının son gününde 64 puan alması sayesinde A.B.D. Açık Golf Turnuvasına davet edildi. Söz konusu puan, turnuvada ikinci olmasını ve Dünya Golfçular Sıramasında dört basamak yükselerek 49. olmasını sağladı. Söz konusu sıralamada ilk 50'ye giren profesyonel golf oyuncuları, tüm turnuvalara yeterlilik gerekmeden katılma hakkına sahip, bu nedenle Ishikawa, A.B.D.'nin Maryland eyaleti Bethesda şehrinde düzenlenecek Congressional Country Club Kupasında oynayabilecek.

Japonya Golf Turnuvasında ilk birinciliğini 15 yaşında iken kazanan Ishikawa, geçen yıl büyük bir turnuvada 58 atmayı başaran dünyanın ilk golfçusu unvanını elde etti. Mart ayında yaptığı açıklamada 2011'de elde edeceği tüm geliri ülkesi Japonya'ya bağışlayacağını duyurdu. Bu bağış büyük hasara yol açan depremin ve tsunaminin kurbanlarına yardım fonuna yapılacak.

Arc Quest Genel Müdürü Katsumi Komatsu: "Ryo sakinliğini korumakta eşsiz bir yeteneğe sahip, olgunluk ve profesyonellik düzeyi müthiş. PGA Turnuvasında Colantotte ve Arc Quest elçisi olmasından onur duyuyoruz".

Page Top